Birds of Prey'in, Warner Bros. ve DC Films'in 2020'de yayınladığı ilk film olarak erken gişe başarısı getirmesi bekleniyordu. Eleştirmenlerden gelen olumlu tepkilerin ışığında, gişe tahminleri aşma olasılığı yüksek görülüyordu. Ancak Birds of Prey, şaşırtıcı bir şekilde son on yıl içinde en kötü açılış yapan DC filmi oldu. Geçtiğimiz hafta sonu, elde ettiği 33.35 milyon dolarlık hasılatıyla,  Warner Bros.'un tahminlerinin 13 milyon dolar altında kaldı. Stüdyo, problemi çözmek için yeniden markalamaya gidiyor. 

Amerika'da birden fazla sinema salonu, çevrimiçi bilet uygulamalarında filmin ismini değiştirmeye başladı. Birds of Prey (And The Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) yerine, filmin yıldızını öne çıkaracak şekilde Harley Quinn: Birds of Prey ismini aldı. Sinema salonları, Warner Bros. stüdyolarının filmin ismini değiştirmeyi zorunlu kıldığını doğruladı. Film, AMC Theatres ve Regal Cinemas gibi büyük sinema zincilerinin uygulamalarında yeni ismiyle yer alıyor.

Bu aşamada, filmin ismini değiştirmek epey nadir görülen bir durum. Ancak, hiç yaşanmamış değil. Tom Cruise'un başrolünde yer aldığı Edge of Tomorrow da benzer bir kaderi paylaşmış, vizyona girdikten kısa süre sonra ismi Live Die Repeat: Edge of Tomorrow olarak genişletilmişti. Bu değişiklik, filmin neyle ilgili olduğunu daha iyi iletme umuduyla yapılmıştı. Görünüşe bakılırsa, Birds of Prey'in isim değiştirmesinin arkasında yatan neden de aynı.

Kaynak: Screen Rant