Rick Moranis, 80'lerin en büyük komedi ikonlarından biriydi. Ghostbusters, Spaceballs ve Little Shop of Horrors gibi filmlerle hafızalarımıza kazındı. Ancak 1997 yılında eşi Ann'i kanserden kaybettikten sonra, iki çocuğunu büyütmek için ekranlara veda etti.

Disney, Moranis'in geri döndüğü söylentilerini susturmaya çalışıyordu, ancak alınan son haberlere göre anlaşmalar tamamlandı. Yani Moranis, 23 yılın ardından Honey, I Shrunk the Kids'in yeniden çevrimiyle sinemaya geri dönüyor! Yeniden çevrimi, iki de devam filmi takip edecek. 1989 yapımı orijinal film de aynı şekilde iki devam filmini beraberinde getirmişti: Honey, I Blew Up the Kid (1992) ve Honey, We Shrunk Ourselves (1997). İlk iki film, gişede toplamda 281 milyon dolar elde etmişti.

Yeniden çevrimin yönetmen koltuğunda, orijinal filmin yönetmeni Joe Johnston oturuyor. Senaryo ise Todd Rosenberg'in kaleminden çıkıyor. Filmde, Rick Moranis'in yanı sıra Josh Gad yer alıyor. Film, Moranis'in oğlunu canlandıracak Gad'in karakterine odaklanıyor. Babası gibi büyük bir bilim insanı olmayı hedefleyen Gad, tıpkı babası gibi kaza eseri çocuklarını küçültüyor. 

Film serisinin ilk aşamada Disney+ platformunda yer alması planlanmıyor. Disney, filmleri öncelikli olarak beyaz perdeye taşıyacak.

Kaynak: Deadline