Spongebob Squarepants, bu Cuma günü vizyona girecek Sonic the Hedgehog filmiyle dalga geçmek için korkunç derecede gerçekçi Spongebob tasarımını Twitter'da paylaştı.

Geçtiğimiz yıl, Sonic the Hedgehog video oyunu serisine dayanan yeni bir canlı aksiyon filmi çekileceği duyurulmuştu. Ancak Sonic karakterinin tasarımı, bir kirpiden çok insana benzer olmasıyla sinema severleri dehşete düşürmüştü. Sosyal medyada alay konusu olan Sonic, tamamen yeniden tasarlanmak zorunda kaldı. Bu hamle, Paramount stüdyolarına yaklaşık 5 milyon dolara mal oldu. Sonuç olarak, ürkütücü ve insansı Sonic'in yerini, oyunlardaki haline daha çok benzeyen bir tasarım aldı. Yeni tasarım, seyirciler tarafından olumlu karşılandı. 

22 Mayıs 2020'de, The SpongeBob Movie: Sponge On The Run'la seyirci karşısına çıkacak Spongebob ise görünüşe bakılırsa yaşananları unutmamış. Twitter'daki resmi Spongebob hesabı, "Eğer Spongebob #SonicMovie olsaydı" açıklamasıyla bir görsel paylaştı. Görselin bir yanında, insan dişlerine ve gözlerine sahip, kıllı bacakları olan "gerçekçi" bir Spongebob, diğer yanda bildiğimiz ve sevdiğimiz Spongebob duruyor.

if SpongeBob were the #SonicMovie pic.twitter.com/T4OzpG0yYA

— SpongeBob (@SpongeBob) February 11, 2020

Jim Carrey ve James Marsden gibi oyuncuların yer aldığı Sonic the Hedgehog filmi, tüm bu yeniden tasarım yüzünden üç ay gecikti ve vizyon tarihi 14 Şubat 2020'ye ertelendi. Sonic'in yönetmeni Jeff Fowler'ın sinirleri epey yıpranmış olsa da nihai ürün net bir gelişme. Söylenenlere göre, stüdyo müdahale etmeden önce tasarımcıların niyeti de tasarımı yenilemekti. Kimi hayranlar, böyle yoğun bir işi, üç ay gibi kısa bir sürede yapmak zorunda kaldıkları için tasarımcılara üzülüyordu. Ancak diğer markalardan ve milyonlarca insanın yaptığı tüm o şakalar düşünülünce, birilerinin bir şeyler yapması da gerekiyordu. 

Spongebob'un zamanlaması da kesinlikle manidar. Sonic'in bu Cuma günü yayınlanmasıyla aynı zamana denk getirmesinin elbette bir nedeni var: Hayranlarıyla olan etkileşimi azaltmamak ve yaklaşan filmi hatırlatmak. Birçok hayran, Spongebob'un kalitesinin yıllar içinde giderek düştüğünü düşünüyor. Haliyle Nickelodeon'un, Bikini Bottom ve sakinlerini herkesin aklına kazımaya çalışması beklenen bir hamle. Her halükarda, insana benzeyen Spongebob'u ilk ve son kez göreceğimizi umalım.

Kaynak: Screen Rant